O hře Chiron 2053 ?

5. - 28.3 2021

Chiron 2053 je městský cyberpunkový  larp, který poběží po velkou část března. Hráči v jeho průběhu převezmou roli kontraktorů (shadowrunnerů), kteří pro své zadavatele zajištují různé druhy "práce". jednotlivé kontrakty je zavedou na herní party, pokerové turnaje a čekají je i divoké přestřelky v tajemných oblastech. Hra se odehrává v Praze a okolí s jednou výjezdovou misí po ČR.    

Kde hrajeme

Po různých lokacích v Praze a občas na území Středočeského kraje - občas vyjíždíme i do odlehlejších krajů, pro zajímavé místa a úkoly - těmto akcím pracovně říkáme "výjezd" - a stojí zato se jich účastnit! 

​Kdy hrajeme

Termín je 5. - 28.3 2021.  Přesnější harmonogram dáváme dohromady, brzy bude k náhledu.

Náklady

Poplatek za hru byl stanoven pro 6.běh na 1000,- Kč za osobu​. Snížené 300,- kč (pro částečně hrající osoby)  

Plánujeme v dalším běhu.​​​​
  • Hra nenavazuje v některých bodech na předchozí běhy, tedy všichni začínají s čistým štítem!

  • Prostředí se bude více podobat prostředí RPG Shadowrun.

  • Některé mechaniky zůstanou pro tento běh mimo provoz - jmenovitě Erika Media Wordpress, Eshop a bude jiný systém hackingu.     

  • Je očekáván jeden sociální event - velká páteční párty a úvodní menší herní setkání na začátku běhu. Opět bude několik malých eventů pro zjišťování informací a obchody.

  • V rámci hry proběhne výjezdová celodenní mise v zajímavých lokacích mimo Prahu (doly, soustavy budov  atd.) 

  • Zaměříme se také na aktivní hru dlouhodobých NPC rolí , které budou hráčům více přibližovat spletitý příběh.

     

Co můžete očekávat ?

V rámci svého působením se dostanete do rozličných situací od vyjednávání, přes sledování a ochranu osob až k menším šarvátkám, kde se používají airsoftové zbraně doplněné o měkčené zbraně nebo systém NERF.  

Důležitou součásti hry Chiron 2053 je aktivní používání on-line systémů, jako vlastní sociální síť, bankovní systém nebo elektronická aukce nejrůznějších "kontraktů". Ve hře se hráči setkají s připravenými "kontrakty" jak v pracovní dny, tak i o víkendech. V tomto běhu bude více zahrnut prvek PvP a také bude více záležet na vlastní aktivitě a kreativitě hráčů.  Opět počítáme se zapojením velkého množství NPC. které přesahuje několikanásobně  počet hráčů.  

 

Co nemůžete očekávat ?

V naší hře se nenachází žádná magie, která ovlivňuje herní scénu ("fireball" a nic podobného nikdo nepoužívá). Magie je ve světě přítomna, ale pouze jako jeden z faktorů ovlivňující politiku a bussiness.       

 

Projekt Chiron si zakládá na jednoduchosti pravidel a zároveň je kladen důraz na reálné hraní. Snažíme se o nejmenší počet "neherních"  mechanismů. Prostředí naší hry velmi výrazně odráží reálné dovednosti hráče, nikoliv  skill-set postavy. 

 

Hra NENÍ KONCIPOVÁNA na každodenní intenzivní hraní. Smyslem hry je umožnit hráčům hrát po práci / po škole, když mají zrovna volný čas a chuť hrát. Je na libovolnosti každého hráče, jak bude aktivní nebo pasivní. 

 

Ozvěny minulých běhů

V průběhu 1. běhu se účastnilo 18 hráčů a k nim bylo v mnoha rolích asi 70 NPC. Proběhly 3 velké společenské akce a dva menší turnaje. Zároveň hráči plnili přes 40 herních misí a úkolů.

V 2.  běhu se účastnilo 25 hráčů a k nim opět cca. 70 NPC. Tentokráte byly 4 společenské akce, 2 celodenní výjezdy a několik pokerových turnajů. 

Ve 3. běhu  se účastnilo 25 hráčů a opět přes 80 NPC. Společenské akce byly 2 s více než 60 účastníky, 2 výjezdy a několik menších setkání. Každou neděli byl také otevřen herní bar. 

 

4. běh akce se konal na jaře 2019, byl to poslední běh klasického Projektu Chiron. Účastnilo se cca 50 CP (běh byl zatím nejkratší), konaly se výjezdy do nových unikátních lokací a nechyběly ani společenské akce.

 

Jako další 5. běh bereme "mini-sérii" s názvem Chiron - IRA, která proběhla v pronajatém prostoru během jednoho víkendu. Došlo ke střetu, přestřelkám, plnění zajímavých úkolů a nakonec těsným vítězstvím vyhráli bojovníci IRA.